4.04.2024 uczestniczyliśmy w 5. Powiatowych Targach Pracy, Szkół i Zawodów w Aleksandrowie Kujawskim, zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim.
Dziękujemy za zaproszenie!
To już piąta edycja imprezy, która do Zespołu Szkół nr 2 przyciągnęła mieszkańców i uczniów z całego powiatu.
Podczas Targów mieliśmy okazję spotkać ponad 30 wystawców), szkół oraz różnych instytucji. Z bogatej oferty mogli skorzystać nie tylko uczniowie, ale także osoby szukające pracy.
OWES Toruń przedstawił ofertą promocyjną naszych Podmiotów Ekonomii Społecznej, wiele szkół i innych instytucji zainteresowało się działaniami m.in.: Fundacji: Wolna Wisła (Toruńscy Flisacy), A to historia! (Muzeum Rycerzy i Żołnierzyków), SztukART (Kombinat Kultury), Toruńska Szkoła Perkusji (Szkoły gry na instrumentach i śpiewu) oraz Iris Village (Przedszkole Językowo-Terapeutyczne) i innych, o którym mówiliśmy.
Targi były świetnym miejscem promocji PES, ale również okazją do prezentacji działań OWES, tj.:
1) Tworzenie nowych podmiotów ekonomii społecznej oraz wsparcie procesu ich rozwoju i ekonomizacji obejmujące m.in:
a)działania w zakresie animacji i inkubacji nowych PES i PS,
b)wsparcie w zakresie szkoleń, doradztwa oraz innych form służących nabyciu wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i/lub prowadzenia działalności w sektorze ekonomii społecznej w szczególności związanych ze sferą ekonomiczną, prawną i marketingową,
c)promocję podmiotów ekonomii społecznej jako istotnej dla konstytuowania się społeczeństwa obywatelskiego alternatywy dla zlecenia usług przedsiębiorstwom działającym komercyjnie,
d)działania na rzecz zwiększenia zatrudnienia w istniejących podmiotach ekonomii społecznej,
e)wsparcie PES w pozyskiwaniu wsparcia zewnętrznego, w szczególności w zakresie rozwoju umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji.
2) Tworzenie nowych miejsc pracy2 w przedsiębiorstwach społecznych powiązane z usługami towarzyszącymi, wskazanymi w art. 29 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o ekonomii społecznej.
3) Realizacja indywidualnych planów reintegracyjnych dla pracowników przedsiębiorstw społecznych zagrożonych wykluczeniem społecznym.
4) Finansowanie usług rozwojowych dla PS i wiele innych działań, o których więcej tu: https://ekonomia-spoleczna.com.pl/…/informacja-o…/
Skip to content